Pioneers in the industry, we offer 1.6mva 3-phase onan distribution transformer, 315kva 3-phase onan distribution transformer, 400kva 3-phase onan distribution transformer, 800kva 3-phase onan distribution transformer, 250kva 3-phase onan distribution transformer and 630kva 3-phase onan distribution transformer from India.
₹ 1355000 / Piece Get Latest Price
| Voltage Class | 11 kV |
| Cooling Type | ONAN |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Brand | Servostar |
| Winding Material | Copper |
| Standards | IS-1180 |
| Rated Power | 1600 kva |
| Power Rating | 1.6MVA |
₹ 345000 / Piece Get Latest Price
| Primary Voltage | 11 kV |
| Winding Material | Copper |
| Power Rating | 315kVA |
| Cooling Type | ONAN |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Brand | Servostar |
| Standards | IS-1180 |
₹ 425000 / Piece Get Latest Price
| Primary Voltage | 11 kV |
| Winding Material | Copper |
| Power Rating | 400kVA |
| Cooling Type | ONAN |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Brand | Servostar |
| Standards | IS-1180 |
₹ 785000 / Piece Get Latest Price
| Primary Voltage | 11 kV |
| Winding Material | Copper |
| Power Rating | 800kVA |
| Cooling Type | ONAN |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Brand | Servostar |
| Standards | IS-1180 |
₹ 265000 / Piece Get Latest Price
| Primary Voltage | 11 kV |
| Winding Material | Copper |
| Power Rating | 250kVA |
| Cooling Type | ONAN |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Brand | Servostar |
| Standards | IS-1180 |
₹ 545000 / Piece Get Latest Price
| Winding Material | Copper |
| Power Rating | 630kVA |
| Cooling Type | ONAN |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Standard | IS 2026 |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Brand | Servostar |
| Secondary Voltage | 433 V |
| Vector Group | Dyn11 |
| Standards | IS-1180 |
₹ 68000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 25kVA |
| Winding Material | Copper |
| Number of Phase | Single Phase |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Cooling Type | ONAN |
| Standards | IS-1180 |
| Brand | Servostar |
₹ 1575000 / Piece Get Latest Price
| Rated Power | 2000 kva |
| Voltage Class | 11 kV |
| Cooling Type | ONAN |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Power Rating | 2MVA |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Brand | Servostar |
| Winding Material | Copper |
| Standards | IS-1180 |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 315 kVA |
| Winding Material | Copper |
| Cooling Type | ONAN |
| Voltage Ratio | 11kV/433V |
| Standards | IS-1180 |
Servostar is one of the leading manufactures and exporters of power conditioning products in the industry. It has also made vvvvvcv:"
V
C
V
V
C
V
V
C v
::
V
V
V
CCf
C
C
,s
Z,
,
,v,xz,vcv
.
nge fit for different applications in institutions, industries, and residences etc. that have been used in imported and indigenous instrument, machines and gadgets.
Salman Siddiqui (Managing Director)
Servostar India Private Limited
D-43, Sector- B1, Tronicacity
Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India