Manufacturer of a wide range of products which include variable auto transformers and variac dimmer ..
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Output Current | 5 A |
| Input Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Output Voltage | 0-270 V |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Control Type | Manual |
| Winding Material | Copper |
| Frequency | 50 Hz |
| Enclosure Protection | Open |
Minimum order quantity: 4 Piece
Salman Siddiqui (Managing Director)
Servostar India Private Limited
D-43, Sector- B1, Tronicacity
Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India